Ogłoszenie


Zapraszam serdecznie na strone DARMOWYCH FILMÓW I SERIALI. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mam w bazie artykuły dot. webmasteringu, hackeringu i wiele wiele innych. Dodatkowo forum :) Nie czekaj zarejestruj się już dziś : www.Ogladamy.xorg.pl

#1 2008-09-11 14:11:25

RedEagle

Admin

status RedEagle
891470
Zarejestrowany: 2008-09-04
Posty: 1047
Komputer: Windows XP
Gra: GTA VC
Książka: Jim C.Hines-,,Zadanie Goblina"
Muzyka: Green Day

Wprowadzenie - Kurs PHP

Jak nietrudno zauważyć, większość kursów dotyczących programowania w PHP dostępnych w internecie są strasznie trudne. Jest to spowodowane tym, że ich autorzy nie wprowadzają spójności między kolejnymi lekcjami, co sprawia, że czytając – zapominamy.

Także ich autorzy uważają, że czytelnik będzie od razu widział, co wynika z czego. Myślę, że czytając ten kurs całkowicie zmienisz swoje zdanie. Piszę go w odpowiednim momencie swojego życia – zaraz po tym, jak sam nauczyłem się biegle posługiwać tym językiem, chociaż też miałem chwilę słabości, ale wiem, jak wytłumaczyć wszystko tak, aby było łatwe do zrozumienia.

Język PHP – Personal HomePage tool (ang. Narzędzia strony osobistej, także tłumaczone jako Hypertext Preprocessor - ang. preprocesor hipertekstu), jest jednym z najłatwiejszym języków typu server-side (ang. po stronie serwera). Oznacza to, iż do poprawnego działania programów, tzw. skryptów musimy skorzystać z aplikacji, która daną treść znajdzie, przetworzy i wyśle odpowiedni kod do przeglądarki.

Co to oznacza? Oznacza to, iż treści skryptów nikt, chyba, że serwer jest dziurawy, nie ujrzy. Wspomnianą aplikacją nie jest przeglądarka internetowa, która wyświetlała bezbłędnie strony zrobione w HTMLu (ewentualnie innym języku) + JavaScript, CSS... Mam na myśli serwer, najlepiej wybrać Apache. Sam serwer to... niestety nie wszystko, musimy także wyposażyć się w aplikację, jaką jest PHP.

Proszę się nie martwić, instalacja jest opisana w Artykule dotyczącym serwera Krasnal Serv. Oczywiście domowy serwer przeciętnemu użytkownikowi potrzebny jest do testowania skryptów. Na większości darmowych serwisach udostępniającymi darmowe konta na www działa taki język więc po przeniesieniu danych wszystko będzie działało sprawnie, albo nie sprawnie, jeżeli popełnimy jakieś błędy, o których na szczęście jesteśmy informowani więc w łatwy sposób można wszystko naprawić.

Co można osiągnąć tworząc skrypty w PHP? Praktycznie wszystko. Księgi gości, liczniki, sondy, systemy rotacji, formularze wysyłające maile, prostą nawigację, a przede wszystkim zmniejszeniu ilości naszej pracy. Przykład? Np. prowadzimy dział Download, w którym mamy masę plików – dotychczas musieliśmy tworzyć jakieś ogromne tabele, powtarzające się informacje, ręcznie sprawdzać objętości, robić miniatury prowadzące do całkowitych zrzutów obrazu z działającym programem.

Dobrze stworzony skrypt mógłby zajmować 1% aktualnej objętości całego skryptu, a efekt byłby ten sam. Skrypty PHP pozwalają też w całości zarządzać całym serwisem – zapewniam Was, że portale internetowe nie wchodzą na serwer FTP tylko po to, aby zmienić jakiś wyraz... Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat PHP przejdź do następnej lekcji!


http://i37.tinypic.com/sbm42f.png
http://i38.tinypic.com/29x82na.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora