Ogłoszenie


Zapraszam serdecznie na strone DARMOWYCH FILMÓW I SERIALI. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mam w bazie artykuły dot. webmasteringu, hackeringu i wiele wiele innych. Dodatkowo forum :) Nie czekaj zarejestruj się już dziś : www.Ogladamy.xorg.pl

#1 2008-11-11 09:12:54

RedEagle

Admin

status RedEagle
891470
Zarejestrowany: 2008-09-04
Posty: 1047
Komputer: Windows XP
Gra: GTA VC
Książka: Jim C.Hines-,,Zadanie Goblina"
Muzyka: Green Day

Netscroll G500

Producenci myszek już dawno znaleźli nowy i całkiem dochodowy biznes, jakim jest projektowanie gryzoni specjalnie z myślą o graczach. Fani gier video z reguły potrzebują zupełnie innych gryzoni niż przeciętni użytkownicy. Muszą mieć nie tylko precyzyjne układy optyczne, lecz również odpowiednio wyprofilowaną obudowę oraz wystarczającą liczbę przycisków, by część z najbardziej przydatnych funkcji mieć pod palcami, zamiast szukać ich na klawiaturze. Rzecz jasna, takie gryzonie są droższe niż zwykłe myszki, ale w tym wypadku warto zapłacić więcej i cieszyć się dużym komfortem.
Czasem jednak producenci nie przesadzają, nazywając swój produkt nieco na wyrost – myszką dla graczy? Tak postąpiła firma Genius, producent sprzętu opisywanego wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Ta tajwańska firma ma w swej ofercie całkiem niezłe myszki dla graczy, chociażby takie jak Ergo 555, która w niczym nie odstaje od serii 5xx firmy Logitech, więc tym bardziej niezrozumiałym posunięciem jest wypuszczanie na rynek modelu Netscroll G500 i nazywanie go "Myszką dla graczy". Ten model nadesłano do naszej redakcji w celu poddania go wnikliwym testom.

http://gry.onet.pl/_i/foty/netscroll1.jpg
Regulowana waga to podstawa

G500 utrzymany jest w tonacji grafitowo-czarnej i wygląda dzięki temu dość nowocześnie. Gryzonia wyposażono w trzy klawisze funkcyjne (wliczając ten w rolce) oraz czwarty, podświetlany (każdy kolor odpowiada wartości aktualnej rozdzielczości) klawisz służący do zmiany rozdzielczości gryzonia w zakresie od 800DPI do 2000DPI. Myszka jest dość mała, więc powinna dobrze pasować do niezbyt wielkich dłoni. Niestety nie została wyprofilowana, ale ma to pewien plus, pozwala bowiem używać jej zarówno przez osoby praworęczne, jak i leworęczne.

Najciekawszym elementem gryzonia jest jednak specjalny pojemnik... na monety. Bynajmniej myszka nie jest skarbonką, a wspomniany pojemnik, ukryty pod górnym elementem obudowy, powstał w celu dociążenia myszki. To patent znany z prawdziwych myszek dla graczy, takich jak chociażby Creative Fatal1ty, gdzie obciążniki o odpowiednio dobranej wadze pozwalają zmienić ciężar myszki, dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie z monetami jest znacznie tańsze i wygodniejsze dla przeciętnego użytkownika, który nie musi szukać odważników, lecz wystarczy że sięgnie do portfela i już zmieni wagę myszki. Włożenie do niej 6zł pozwala zauważyć różnicę, a do myszki można wcisnąć znacznie więcej. Wchodzą tam monety o średnicy 29mm, a więc polskie złotówki również pasują.

http://gry.onet.pl/_i/foty/netscroll2.jpg

Naturalnie razem z myszką producent dołączył płytę ze sterownikami oraz aplikacją ioCentre, pozwalająca skonfigurować gryzonia. Aplikacja jest standardowym programem używanym przez Geniusa i nie pozwala na zbyt wiele. Można jedynie skonfigurować klawisze, przypisując im różne funkcje, zwiększyć lub zmniejszyć szybkość poruszania się kursora, dwukliku, ustalić o ile linii rolka przewinie tekst oraz włączyć ślad kursora.

Niekoniecznie dla graczy

Netscroll G500, wbrew temu co mówi napis na pudełku, w żadnym wypadku nie jest myszką dla zaawansowanych graczy, a na pewno nie dla fanów shooterów. To zwykły, biurowy gryzoń, któremu producent dodał pojemnik na monety i usiłuje wciskać go graczom. Myszka nie jest wyprofilowana, lecz ma standardowy kształt, a więc w grach niekoniecznie spisze się tak, jak tego oczekujemy. Po prostu taki kształt niezbyt dobrze pasuje do dłoni i może powodować zmęczenie.

http://gry.onet.pl/_i/foty/netscroll3.jpg

Brakuje jej również przycisków, ponieważ dwa klawisze + rolka nadają się do codziennej pracy, lecz nie do gier, a przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim wykorzystują to osoby grające nagminnie. W dynamicznych strzelankach potrzeba więcej przycisków, pod które grający mógłby przypisać m.in. zmianę broni, rzut granatem, podskok itp. W przypadku G500 nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Owszem, wbudowana optyka jest bardzo precyzyjna, co sprawia że kursor nie gubi się nawet przy bardzo szybkich ruchach, lecz to trochę mało, by nazwać ją myszką idealną dla fanów gier. Pojemnik na monety byłby dobrym rozwiązaniem w myszce dla graczy, lecz w myszce biurowej, jaką niewątpliwie jest G500, to zbędny bajer.

Być może producent, projektując G500, myślał o ludziach nie traktujących gier video jako głównego hobby, bo tacy nawet na Netscrolla nie spojrzą. Zapewne chodziło mu o osoby bawiące się sporadyczne, często w biurach, gdy akurat nie ma co robić. W takim wypadku myszka spełni swe zadanie, bo precyzyjny sensor pozwoli na komfortową zabawę, zaś kieszeń na monety umożliwi dopasowanie jej wagi. Sugerowana cena dystrybutora została ustalona na 59zł. Za tę sumę kupno myszki o rozdzielczości aż 2000dpi w przypadku innych firm byłoby trudne. Tu natomiast dostajemy całkiem solidnego i precyzyjnego gryzonia.

Powyższą recenzję mogę podsumować tak: jeśli bawisz się grami video w biurze, a dodatkowo potrzebujesz niezłej myszki do codziennej pracy, albo też grasz sporadycznie i nie potrzebujesz profilowanego gryzonia wyposażonego w 10 klawiszy, Genius G500 będzie dobrym zakupem. Jeśli jednak jesteś hardcore'owym graczem, poszukasz czegoś bardziej zaawansowanego.

http://gry.onet.pl/_i/foty/netscroll4.jpg

Zalety:

Zmienna waga myszki
Precyzyjna optyka
Solidne wykonanie

Wady:

Za mało przycisków


http://i37.tinypic.com/sbm42f.png
http://i38.tinypic.com/29x82na.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Studia podyplomowe materac janpol Asumin firmy w Krakowie Ogród i Działka