Ogłoszenie


Zapraszam serdecznie na strone DARMOWYCH FILMÓW I SERIALI. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mam w bazie artykuły dot. webmasteringu, hackeringu i wiele wiele innych. Dodatkowo forum :) Nie czekaj zarejestruj się już dziś : www.Ogladamy.xorg.pl

#1 2008-11-02 19:08:01

RedEagle

Admin

status RedEagle
891470
Zarejestrowany: 2008-09-04
Posty: 1047
Komputer: Windows XP
Gra: GTA VC
Książka: Jim C.Hines-,,Zadanie Goblina"
Muzyka: Green Day

Gadu Gadu

http://www.pointer-team-polska.prv.pl/logo_gadu_gadu_norm.jpgGadu-Gadu - komunikator internetowy dla systemu Windows, opracowywany przez firmę Gadu-Gadu S.A. (dawniej SMS-Express.com Sp. z o.o.).

Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn, który został zainspirowany sukcesem komunikatora ICQ. Dzienna liczba unikatowych użytkowników to blisko 6,5 miliona osób, a łączna liczba osób korzystających z Gadu-Gadu wynosi prawie 8 milionów[potrzebne źródło].

Gadu-Gadu był pierwszym na świecie komunikatorem użytym do publicznej dyskusji na orbicie okołoziemskiej. Była to rozmowa pomiędzy użytkownikami a kosmonautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) zorganizowana 27.06.2008 w 30 rocznicę lotu pierwszego polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego.

Gadu-Gadu opierało się na wcześniejszym o 2 lata pomyśle czterech izraelskich programistów, twórców ICQ. Do polskich warunków zaadaptował go Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu zostało uruchomione 15 sierpnia 2000 roku i szybko zdobyło dużą popularność. Według informacji podawanych przez firmę Gadu-Gadu, już pierwszego dnia w systemie zarejestrowało się 10 000 osób. Wynikało to przede wszystkim z braku konkurencji. Microsoft dopiero co rozpoczął pracę nad własnym komunikatorem, a ICQ był w Polsce bardzo słabo znany. W efekcie Gadu-Gadu zajęło niszę rynkową, którą okupuje do dzisiaj.

Gadu-Gadu udostępnia między innymi możliwość przesyłania plików, prowadzenia konferencji i rozmów głosowych. Jest programem typu adware - korzystający z niego zmuszeni są do oglądania reklam (można je usunąć za pomocą programu ggbannerkiller, lecz używanie go jest niezgodne z licencją Gadu-Gadu). Wykorzystuje własny (zamknięty) protokół komunikacji. Nie posiada zabezpieczeń autoryzacji użytkownika, w zamian wbudowano w niego filtr antyspamowy (od wersji 7.0 build 23). W testowych wersjach z rodziny 6.x pojawiło się szyfrowanie połączenia za pomocą protokołu SSL, jednakże w żadnej oficjalnej wersji nie jest ono wykorzystywane. Użytkownicy Gadu-Gadu są identyfikowani w systemie za pomocą numerów, podobnie jak w ICQ. Od początku 2005 roku możliwe jest wykonywanie rozmów telefonicznych w ramach technologii VoIP. 14 lutego 2006 roku w wyniku zakończenia współpracy z operatorem easyCALL usługa Telefon Gadu-Gadu została zastąpiona przez usługę Nagłos (autorskie rozwiązanie spółki).

Dzięki zakupionej przez spółkę Gadu-Gadu technologii od firmy Eyeball Networks (za pośrednictwem dystrybutora jakim jest firma SalesManager Software Polska), wersje 7.0 do 7.5 programu umożliwiała przesyłanie głosu i obrazu przez Internet. W wyniku trwającego sporu licencyjnego pomiędzy tymi dwoma firmami spółka Gadu-Gadu udostępniła nową wersję 7.6 komunikatora pozbawioną komponentów audio-wideo stworzonych przez Eyeball Networks. Wersja ta nie pozwala na przesyłanie dźwięku i obrazu, ale pozwala na przesyłanie plików między użytkownikami. Od wersji 7.7 (kwiecień 2007) możliwe jest przesyłanie dźwięku (rozmowy głosowe) między użytkownikami. Możliwe jest również połączenie głosowe z sieci PSTN z użytkownikiem Gadu-Gadu. W Gadu Gadu 8.0 Beta pojawiły się opcje:

zupełnie nowy wygląd całego programu (13 skórek do wyboru)
wykonywanie połączeń telefonicznych z okna głównego programu
dłuższe statusy opisowe
integracja avatarów z serwisem MojaGeneracja
panel opłat obsługiwany przez stronę internetowa
program prawdopodobnie wykorzystuje biblioteki Qt 4.3.2.0 firmy Trolltech
Kilka dni po premierze Gadu-Gadu 7.5 autorzy udostępnili program o nazwie Bezpiecznik Gadu-Gadu, który służy do usuwania złośliwego oprogramowania.

W planach na przyszłość jest zwiększenie bezpieczeństwa rozmów poprzez szyfrowanie SSL.


http://i37.tinypic.com/sbm42f.png
http://i38.tinypic.com/29x82na.png

Offline

 

#2 2014-01-18 19:34:26

grodzisko2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gadu Gadu

Wstawcie link na jakiś fajny program do mixowania muzyki mp3 z góry dziękuje

Ostatnio edytowany przez grodzisko2 (2014-01-18 19:35:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Studia podyplomowe materac janpol Asumin firmy w Krakowie Ogród i Działka